Rekordy
NEJDELŠÍ PUTOVÁNÍ-Úhoř říční překoná vzdálenost 7500km z Baltského moře do Sargasového moře,kde se tře. NEJVĚTŠÍ HEJNO-Největší počet sleďů v jednom hejnu byl odhadnut na 3miliardy. NEJVĚTŠÍ KRAB-Největší krab japonský měl rozpětí klepet 3.7metru. NEJJEDOVATĚJŠÍ MOŘSKÝ ŽIVOČICH-Australská medúza čtyřhranka zabije člověka během 30 sekund až 15 minut.Jed japonského čtverzubce je 200 000krát silnější,než je kurare,smrtelný jed,který se získává z rostlin a který se používá k výrobě šípů. NEJVĚTŠÍ PARYBA-Největší žralok velrybí byl 18metrů dlouhý a jeho váhu odhadli na 4tuny. NEJDELŠÍ ČERV-V Severním moři byla jednou chicena pásmovka veliká,která měřila 55metrů(o hodně víc než plejtvák obrovský) NEJVĚTŠÍ ZUŘIVEC-Hejno tuňáků nekdy chytne takový záchvat žravosti že vtrhnou do hejna ryb a roztrhají ho na kusy kterýchz je desetkrát více než dokáží spotřebovat. NEJRYCHLEJŠÍ RYBA-Je skoro neuvěřitelné že plachetník(druh mečouna)dokáže ve vodě vyvinout větší rychlost než gepard na souši.Plachetníkovi naměřili rychlost 109 km/h,zatímco gepardovi jen 101km/h.Vynikajícimi mořskými sprintery jsou také mečou makaira (92km/h) a makrela vahu (77km/h). NEJVĚTŠÍ POČET JIKER-Přeborníkem v kladení jiker je měsíčník svítivý který klade 300miliónů jiker. NEJMENŠÍ RYBA-Dospělý hlaváč Eviota zonura od Marshallových ostrovů je pouze 16 milimetrů dlouhý.Jen o něco delší je rybka Shindleira praematurus,najlehčí ryba na světě,která váží jen 2 miligramy.Tisíc dospělých rybek by vážilo 2 gramy! NEJVĚTŠÍ MEDŮZA-Podle zaznamenaných údajů měl zvon největší medůzy talířovky průměr 2,3 metru a ramena měřila 36,5 metru Nejhlučnější savec
Nejhlučnějšími suchozemskými savci na světě jsou vřešťani (Alouatta) ze střední a jižní Americe. Samci mají rozšířené kostěné struktury na vrcholu průdušnice, které umožňují šíření hrůzostrašných křiků. Ty připomínají tisíceronásobně násobený štěkot psa až hýkání osla. Když začnou křičet, jsou slyšet až na vzdálenost 15 km. Velmi hluční jsou také giboni (Hylobates spp.). Nejsilnější hlas ze všech gibonů má siamang (H. syndactylus). Hlas tohoto druhu je slyšitelný až na vzdálenost tří kilometrů. Giboni mají pod hrdlem vak, který nafouknou do velikosti míče.
Nejdelší březost
Průměrná délka březosti slona indického (Elephas maximus) je 609 dní (615-618 dní), což je více než 20 měsíců. Avšak maximální zjištěná březost trvala 760 dní, tj. 25 měsíců. Samice slona indického přicházejí do krátké říje každé tři dny. Samice slona afrického (Loxodonta africana) nosí v břiše potomka samičího pohlaví 21 měsíců (18-22), samečka 23 měsíců (21-23). Říjný cyklus samic slona afrického trvá asi 2 měsíce, vlastní říje pak 2-6 dní. Průměrná březost trvá 17-22 měsíců.
Nejvytrvalejší
Nejdelší úsek, který dokáží savci překonat na jeden zátah je 1 200 km. Tuto vzdálenost urazí na svých migračních trasách za potravou bizon (Bison bison) a slon africký (Loxodonta africana). Také sobi polární (Rangifer tarandus) a medvědi lední (Ursus maritimus) dovedou překonávat značné vzdálenosti, a to až 1 000 km. V tomto ohledu je ze savců žijících na území ČR nejvytrvalejší vlk, který uběhne za jednu noc 40-80 km.
Nejdelší rohy
Největší délku rohů má sudokopytník z podčeledi turů - arni (Bubalus arnee) žijící v Indii. Samec zastřelený v roce 1955 měl rohy dlouhé 424 cm, měřeno vnějším obloukem od špičky jednoho přes zahnutí rohu a přes čelo až po špičku druhého rohu.
Nejrychlejší suchozemský pták
Nejrychlejší suchozemský pták je pštros Struthio camelus, který dokáže i se svou váhou 136 kg běžet rychlostí 72 kilometrů v hodině.